viptarasy  
na miarę Twoich potrzeb  
line decor
  
line decor

 
 
 

OFERTA

 

Jeszcze do niedawna na balkonach i tarasach królowały płytki ceramiczne, które są bardzo ładne i praktyczne, ale dają poczucie chłodu. Drewno zastosowane w miejscu, w którym planujemy odpoczywać, np. taras nada mu specyficznego i przyjemnego klimatu, w wielu przypadkach będzie naturalnym przedłużeniem salonu. Od czego powinno zacząć się planując wprowadzenie drewna tarasowego do ogrodu, na balkon, czy jako ozdobnik na elewacje dowiedzą się Państwo z poniższego tekstu.

Elementami kluczowymi inwestycji (taras, elewacja) są kosztorys i projekt wykonania, ale zdecydowanie najważniejszym punktem pozostaje wybór odpowiedniego gatunku drewna, gdyż od jego naturalnych właściwości zależy trwałość wznoszonych konstrukcji. Sporządzenie wstępnej wyceny tzw. roboczej, uwzględniającej wybrany rodzaj drewna, pozwoli na orientacyjne określenie ile i jakiego materiału należy zakupić.
Spośród wielu egzotycznych gatunków drewna obecnych w obrocie handlowym, tylko kilka nadaje się na tarasy. Są to:

Zanim jednak nastąpi etap wyceny pojawia się mnóstwo pytań i wątpliwości. Czy położyć deski wzdłuż czy w poprzek, co zrobić aby odprowadzić wodę z tarasu. Dlaczego pomiędzy poszczególnymi deskami potrzebne są szczeliny. Jaka szerokość szczelin będzie najlepsza do wielkości naszego tarasu, wybrać deskę z małą czy z dużą ryflą, itp.
Wszelkie wątpliwości rozwieje wizyta profesjonalnego montażysty, który podpowie najlepsze rozwiązania i zrobi pomiar z natury, na podstawie którego sporządzi dokładny kosztorys.
Gdy etap decyzyjny, poparty praktyczną wiedzą wykonawcy mamy już za sobą, nasza ekipa przystąpi do realizacji inwestycji. Państwo zaś obserwując postępujące prace będą mogli się rozmarzyć nad smakiem porannej kawy, którą już wkrótce wypijecie na swoim własnym tarasie.

Zapraszamy do współpracy, gdyż każdy klient jest dla nas VIPem.